پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از ۵۲ هزار نهال در سقز غرس شد
 
بازدید : 6 11 خرداد 1400 ساعت 18:1 شماره :85749
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز:
بیش از ۵۲ هزار نهال در سقز غرس شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: ۵۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال در اراضی کشاورزی (زراعت چوب) و محوطه دستگاههای دولتی، فضای سبز شهری و روستایی این شهرستان غرس شد.
 

عثمان صالح زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال از نوع صنویر سریع الرشد در اراضی کشاورزی  مردم در هفته درخت کاری و همچنین ۳۰ هزار اصله نهال نیز در فضای سبز شهری و روستاها توسط ادارات و دستگاههای دولتی، شهرداری سقز و شهرهای صاحب و سنته، دهیاری ها کاشت شد.

وی با بیان اینکه شهرستان سقز دارای ۲۴۲ هزار هکتار مرتع است، افزود: همچنین مساحت جنگل در این شهرستان بیش از ۱۲ هزار هکتار است که امید است با برنامه های هفته جنگل کاری و ترویج درخت کاری در میان مردم در طول سال این میزان در سال های آینده افزایش یافته و سرانه جنگل به  استانداردهای جهانی نزدیک شود.

صالح زاده مساحت پوشش جنگلی نسبت به مساحت کشور را کم عنوان کرد و اضافه کرد: باتوجه به مساحت کل کشور میزان مساحت جنگل کم است و باید این شاخص با مشارکت آحاد جامعه در برنامه های توسعه جنگل و فضای سبز، سرانه جنگل و فضای سبز ارتقا پیدا کند.

وی به نقش سمن ها، انجمن های مردم نهاد و همچنین همیاران طبیعت در راستای حفظ جنگل ها و کاشت درخت اشاره کرد و گفت: اداره منابع طبیعی و سمن های فعال در حوزه طبیعت و محیط زیست باید فرهنگ‌سازی های لازم را در مدارس، دانشگاه ها، مساجد و ادارت انجام دهند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز از طبیعت دوستان و مردم شهرستان سقز خواست، فرهنگ درخت کاری را در میان خانواده خود ترویج دهند تا علاوه بر ارتقای جنگل ها، از هوای پاکی استفاده کنیم.

صالح زاده در بخشی از سخنان یادآور شد: مردم می توانند تخلفات حوزه منابع طبیعی، جنگل ها و تصرف اراضی ملی را به سامانه ۱۵۰۴ و شماره تلفن اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز ۰۸۷۳۶۲۱۵۶۵۵ اطلاع رسانی کنند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :